رمز خود را فراموش کرده اید ؟

دانلود کاتالوگ

BROCHURE 01.pdf

برای دانلود روی این آیکون کلیک کنید.

عضویت در خبرنامه ایمیلی

برای دریافت اخبار جدید در خبرنامه عضو شوید

لجستیک

مقدمه

لجستیک یک سیستم جامع نگر است که اهتمام آن در نظر گرفتن راه حل بهینه برای رسیدن به مقصود است. یعنی همه ابزارها را در دسترس قرار می دهد و آنگاه با توجه به موقعیت تصمیم میگیرد که از چه روش و ابزاری استفاده کند. لجستیک به عنوان یک روش کلی دید خود را به پهنه ای وسیع تر می گستراند و از بالا دست به قضایا می نگرد و تصمیم میگیرد که چه فرایندی انجام شود و یک مدیریت دست بالا است. در صنایع تولیدی یا خدماتی، هدف یا رسالت کلی به نوعی دستیابی به رضایت مشتری عنوان می شود. در حقیقت این رضایت مشتری است که باعث دستیابی سازمان به سود می شود. این فرایندی که در تعریف لجستیک مهم به نظر می رسد شامل برنامه ریزی اجرا و کنترل می باشد.

تعریف لجستیک از نگاه انجمن مدیریت لجستیک: (CLM)

لجستیک فرایند برنامه ریزی، اجرا و کنترل موثر و کارایی جریان و ذخیره کالاها و خدمات و اطلاعات وابسته به آنها از نقطه ی شروع تا نقطه ی مصرف به منظور برآوردن احتیاجات مشتری می باشد. گسترده لجستیک وابسته به 2 مفهوم نقطه مصرف و نقطه شروع می باشد. لجستیک مدیریتی جامع است که بر کلیه سیستم های تولیدی احاطه داشته و کلیه فعالیت های یک شرکت را تحت تاثیر قرار می دهد به عبارت بهتر لجستیک بر تمام فعالیت های عملیاتی یک شرکت یا مجموعه ای از شرکت ها که هدف مشترکی را دنبال می کنند تاثیر مستقیم یا غیر مستقیم دارد. این هدف مشترک برای شبکه شرکت ها می تواند همان برآورده کردن نیازهای مشتری باشد. لجستیک هنر و علم به دست آوردن تولید، توزیه مواد و محصول در مکان مناسب و در مقدار مناسب است.

سه ویژگی اساسی لجستیک:

  • صرفه جویی هنگفت در هزینه ها
  • کسب رضایت مشتری
  • عامل موثر در کسب برتری رقابتی در بازار
لجستیک

تاثیر گذاری شرکت آلتن ریل گلستان در لجستیک:

عبور از مرز یکی از مراحل زمان گیر و پیچیده حمل و نقل بین المللی است و می تواند به عنوان گلوگاه کل فرایند (گلوگاه لجستیکی)، زمان و هزینه حمل و نقل بین المللی کالا را به میزان قابل توجهی افزایش دهد. به همین علت نهادهای بین المللی با تدوین راهنما و دستورالعمل های کوشیده اند با هماهنگی اسناد و رویه های حمل و نقل بین مرزی، این فرایند را تسهیل کنند. شرکت آلتن ریل گلستان با تجربه فراوان و کادری مجرب با آشنایی کامل به تمام رویه و دستورالعملهای بین المللی ( از جمله SMGS و ...) و همچنین با تعاملات سازنده ای که با تمامی سازمانها و ارگانهای ذی ربط در ورود و خروج کالا از جمله گمرک، سازمان ملی استاندارد، سازمان حفظ نباتات و ... دارد، به صاحبان بار کمک می کند تا کالاهای خودشان را از این گلوگاه لجستیکی در کمترین زمان، با کمترین هزینه و با بهترین کیفیت عبور نمایند.

تاثیر گذاری شرکت آلتن ریل گلستان در لجستیک

خط مشی: (Policy)

شرکت آلتن ریل گلستان بعنوان یکی از مهم ترین حلقه ها در مدیریت زنجیره تامین و لجستیک، اصول خدمات خود برای مشتریان را بر سه اصی بنیان نهاده است:

  • ترخیص کالاها در گمرک در حداقل زمان
  • ترخیص کالا در گمرک با کمترین هزینه
  • تخلیه و بارگیری کالاها در گمرک با بهترین کیفیت

چشم انداز: (Vision)

تبدیل شدن به اولین برند معتبر در حوزه حمل و نقل بین المللی در ایران و منطقه

ماموریت (Mission) :

این شرکت با بهره گیری از پرسنل حرفه ای و با تعامل سازنده با ارگانهای ذیربط در حوزه حمل و نقل بین المللی کالا به صاحبان بار کمک کند تا کالاهای خودشان را در کمترین زمان، کمترین هزینه و با بهترین کیفیت به مقصد نهایی خودشان برسانند.

بالا